BiH nalazi se na listi država koje nisu imale predstavnika u prošlosezonskom izdanju nogometne Lige prvaka. UEFA će iz fonda solidarnosti koji podržava razvoj mladih, savezima čiji timovi nisu nastupili u najelitnijem klupskom takmičenju u Evropi, podijeliti 74,7 miliona eura.
Bh. klubovi će tako dobiti ukupno 1,69 miliona eura, a prema smjernicama krovne kuće evropskog fubdala, novac koji se daje nacionalnom savezu trebao bi se ravnomjerno raspodijeliti između klubova iz najvišeg ranga takmičenja, a koji nisu igrali grupnu fazu nekog od UEFA-inih takmičenja.
Ako Savez želi primijeniti drugačiji sistem raspodjele, treba podnijeti obrazloženi zahtjev administaciji UEFA-e, koja će novac nacionalnim savezima isplaćivati od januara do sredine februara naredne godine.
Svaki nacionalni savez mora odmah doznačiti puni iznos klubovima, bez zadržavanja ili namjenskog izdvajanja novca za druge svrhe. Nacionalni savezi odgovorni su za raspodjelu novca u svojoj zemlji, a također su odgovorni za odlučivanje o kriterijima koji reguliraju tu distribuciju.
Iz UEFE su napomenuli da novac treba koristiti samo za razvojne aktivnosti u omladinskim kategorijama i programe lokalnih zajednica.
Ovo će ujedno biti posljednje isplate solidarnosti u ciklusu takmičenja 2021. – 2024., a Izvršni odbor UEFA odobrio je novu šemu raspodjele solidarnosti za naredne tri godine koja će značajno povećati raspoložve iznose.