Ultimate magazine theme for WordPress.

LIGA PRVAKA: Favoriti opravdali očekivanja, dalje idu i Real Madrid i Manchester City, pogledajte sažetke… (VIDEO)

0 0

REAL MADRID – RB LEIPZIG

U uzvratnoj utakmici osmine finala snage su večeras odmjerili Real Madrid i RB Leipzig, a krajnji rezultat utakmice je bio 1:1, a plasman u naredni krug izborila je ekipa iz Madrida.

Početak utakmice nije donio velika uzbuđenja, pa je tako prva ozbiljnija prilika bila u 17. minuti, Openda nije iskoristio sjajnu priliku koju nije iskoristio, gađao je snažno, ali to je otišlo pored gola.

U daljem toku utakmice nisu se dešavale značajnije prilike, dosta se igralo na sredini terena.

U 42. minuti ponovo se našao u prilici Openda, ovog puta lopta je otišla nekoliko centimetara pored gola Ukrajinca.

U drugom poluvremenu, raspoloženi Belgijanc je nanizao nekoliko igrača Real Madrida, ovog puta mu je loptu presjekao čuvar mreže Real Madrida.

Mađarski golman je odbranio sjajno Rrodrigu, nakon što se Brazilac oslobodio igrača unutar šesnaesterca uputio je udarac ka golu koji mu je uspješno odbranio Gulassi, ovo prilika je zabilježena u 63. minuti.

Vinicius Junior je doveo svoju ekipu u vodstvo u 65. minuti kada je primio odličnu asistenciju od Bellinghama i matirao čuvara mreže RB Leipziga.

David Raum je uposlio Orbana koji završava akciju golom i tako donosi izjednačenje svom timu i nadu za prolaz.

Utakmica je završena sa rezultatom 1:1 i tako se ekipa Ancelottia plasirala u nardni krug.

MACHESTER CITY – KOPENHAGEN

Odigrana je uzvratna utakmica osmine finala Lige prvaka na Etihadu, gdje je Manchester City dočekao ekipu Kopenhagena. Utakmica je završena visokom pobjedom domaćina rezultatom 3:1.

Prva utakmica na Parkenu završena je s rezultatom 1:3 u korist Manchester Cityja.

Domaći igrači su odlično započeli utakmicu i već do 9. minute imali su prednost od dva gola. Prvo je nakon centaršuta Alvareza, Akanji sjajno reagovao i postigao pogodak za 1:0.

Četiri minute kasnije, Alvarez je pucao izvan kaznenog prostora a golman loše reaguje i postavlja rezultat na 2:0.

Gosti su smanjili zaostatak u 29. minuti kada je Elyounoussi postigao pogodak nakon lijepe asistencije Oskarssona.

Pred sam kraj prvog poluvremena postignut je još jedan gol. Rodri je poslao dubinsku loptu koju je sjajno kontrolisao jedan od najboljih napadača svijeta, Haaland, te postigao još jedan gol za svoj klub. Erling Haaland postigao je 41 gol u 37 utakmica Lige prvaka u karijeri

U drugom poluvremenu je došlo do mnogo izmjena na obje strane, ali nije bilo puno prilika za gol, pa je rezultat ostao isti kao na poluvremenu.