Ultimate magazine theme for WordPress.

LIGA PRVAKA: PSG na krilima Mbappea prošao u četvrtfinale Lige prvaka, Bayern deklasirao Lazio, pogledajte sažetke… (VIDEO)

0 1

[{“img”:”/img/vijesti/2024/03/n4_1.jpg”,”full”:”/img/vijesti/2024/03/n4_1.jpg”,”caption”:”Foto: UEFA / Twitter”,”bg”:”4c3b3d”},{“img”:”/img/vijesti/2024/03/o_32531513_1280.jpg”,”full”:”/img/vijesti/2024/03/o_32531513_1280.jpg”,”caption”:”Foto: UEFA / Twitter”,”bg”:”191b20″},{“img”:”/img/vijesti/2024/03/n2_2_1.jpg”,”full”:”/img/vijesti/2024/03/n2_2_1.jpg”,”caption”:”Foto: UEFA / Twitter”,”bg”:”3e3a40″},{“img”:”/img/vijesti/2024/03/n3_1.jpg”,”full”:”/img/vijesti/2024/03/n3_1.jpg”,”caption”:”Foto: UEFA / Twitter”,”bg”:”101a21″},{“img”:”/img/vijesti/2024/03/n1_2.jpg”,”full”:”/img/vijesti/2024/03/n1_2.jpg”,”caption”:”Foto: UEFA / Twitter”,”bg”:”53565e”}]

BAYERN MUNCHEN – LAZIO

Bayern München je pobijedio Lazio rezultatom 3:0 u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Nakon minimalne pobjede Lazija u prvoj utakmici u Italiji, jedini gol postigao je Immobile iz jedanaesterca u 69. minuti, Bayern se revanširao na svom stadionu.

Domaći su prvi zaprijetili kroz Musialu čiji udarac s distance nije ugrozio golmana Provedela. Kane je također pokušao, ali njegov udarac je bio neprecizan. U 22. minuti Bayern je kombinovao dobro, Guerreiro je snažno pucao, ali jedan od defanzivaca Lazija je izbacio loptu. Gosti su imali fantastičnu priliku u 37. minuti kada je jedan od defanzivaca Bayerna spustio loptu do Immobilea, ali napadač Lazija nije uspio postići gol.

Bayern je kaznio propuštene prilike Lazija u 39. minuti. Guerreiro je pucao, a Kane je uspio zakačiti loptu i postići gol, iako je golman Provedel mogao bolje intervenisati.

Samo minutu kasnije, Musiala je iskoristio odličnu priliku za svoj tim. Pred kraj prvog poluvremena stiže novi gol za Bayern. Nakon snažnog udarca de Ligta, Muller je dobro reagovao glavom i savladao golmana gostiju za vodstvo od 2:0.

Prvi put u dugom dijelu utakmice, Musiala je pokušao udarcem s vrha kaznenog prostora, ali je Gil uspio izblokirati loptu koja je otišla u korner. Nakon izvedenog kornera, rezultat se nije promijenio.

Od 66. minute je poznato koji klub je izborio četvrtfinale Lige prvaka. Najbolji strijelac Evrope, Kane, je ispratio jedan odbijanac nakon što je Sane šutirao te je sjajni Kane postigao svoj šesti gol ove sezone u Ligi prvaka.

U 71. minuti raspoloženi Sane imao je dva pokušaja. Prvi put njegov udarac odbranio je golman gostiju, dok je drugi udarac otišao preko gola.Najbolju priliku su gosti imali u 73. minuti kada je Luis Alberto šutirao, ali je jedan defanzivac dobro reagovao i izblokirao njegov pokušaj. Do kraja utakmice nije bilo velikih prilika te je rezultat ostao 3:0.

REAL SOCIEDAD – PARIS SAINT GERMAIN

Odigrana je uzvratna utakmica u okviru osmine finala Lige prvaka između Real Sociedada i PSG-a na stadionu Anoeti u Sociedadu. Utakmica je završila rezultatom 1:2.

U prvoj utakmici, odigranoj na Parc des Princesu, PSG je slavio s 2:0. Kylian Mbappe je prvo pogodio u 58. minuti, dok je konačan rezultat postavio Ousmane Dembele golom u 70. minuti utakmice.

Prvu pravu priliku na utakmici imali su gosti u 10. minuti kada je Dembele dobro primio jedan pas, šutirao, ali mu je sjajno odbranio golman Remiro. Šest minuta kasnije, PSG dolazi do vodstva kada je Dembele poslao jednu loptu do Mbappea, koji je sjajnim udarcem matirao nemoćnog golmana za 0:1.

Ponovo su gosti prijetili. U 29. minuti, Mbappe je šutirao prema desnom uglu gola, ali je Remiro još jednom dobro reagovao. Do kraja prvog poluvremena nije bilo prilika, pa se rezultat na semaforu nije mijenjao.

Domaći fudbaleri su pokušali nakon kornera, ali siguran na golu bio je Donnarumma.

U 56. minuti dolazi do novog gola za PSG. Kang-In Lee je poslao odličnu loptu do Mbappea, koji postiže svoj šesti gol ove sezone u Ligi prvaka.

U 73. minuti utakmice, Oyarzabal je imao odličnu šansu, ali je puno oklijevao te nije uspio postići pogodak. Tri minute poslije, Zubimendi je šutirao iz dobre pozicije, ali je lopta otišla pored gola gostiju.

U posljednjoj minuti regularnog dijela utakmice, Merino je postigao gol i postavio konačan rezultat utakmice na 1:2.