Ultimate magazine theme for WordPress.

Prvo zlato za Elvedu Muzaferiju u Evropskom kupu | RTVTK

0 2

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija ostvarila je prvu pobjedu u karijeri u Evropskom kupu. Na današnjem drugom spustu u švicarskoj Crans Montani slavila je s vremenom 1:08:12 i ostvarila prvu pobjedu na drugom najmoćnijem skijaškom takmičenju na svijetu.

Muzaferia je pobijedila sa 31 stotinkom prednosti nad Amerikankom Trišom Mangan, sa 32 nad Švajcarkinjom Delijom Durer, te sa 33 nad Čehinjom Ester Ledeckom. U Crans Montani su danas održane dvije utrke spusta, a u prvoj je Muzaferia zauzela sljedeće mjesto.

Muzaferia je prošle godine ostvarila najbolji plasman u dosadašnjoj karijeri, kada je osvojila i drugo mjesto u spustu u Crans Montaniju. Što se tiče Svjetskog kupa, elitnog takmičenja, najbolji rezultat Muzaferi je postigla nedavno kada je zauzela 14. mjesto u superveleslalomu u Cortini d’Ampezzo u Italiji.

Muzaferija je sa današnjih 100 bodova skočila na sedmo mjesto u Evropskom kupu.