Ultimate magazine theme for WordPress.

RAPSODIJA KATALONACA U MADRIDU: Barcelona pregazila Atletico sa 3:0, a moglo je biti još gore, pogledajte sažetke… (VIDEO)

0 0

[{“img”:”/img/vijesti/2024/03/b1_8.jpg”,”full”:”/img/vijesti/2024/03/b1_8.jpg”,”caption”:”Foto: FC BARCELONA / X”,”bg”:”262827″},{“img”:”/img/vijesti/2024/03/b3_4.jpg”,”full”:”/img/vijesti/2024/03/b3_4.jpg”,”caption”:”Foto: FC BARCELONA / X”,”bg”:”d66522″},{“img”:”/img/vijesti/2024/03/b2_6.jpg”,”full”:”/img/vijesti/2024/03/b2_6.jpg”,”caption”:”Foto: FC BARCELONA / X”,”bg”:”233345″},{“img”:”/img/vijesti/2024/03/b4_2.jpg”,”full”:”/img/vijesti/2024/03/b4_2.jpg”,”caption”:”Foto: FC BARCELONA / X”,”bg”:”3a3a30″}]

Puno se očekivalo od današnjeg derbija između Atlética i Barcelone na Metropolitanu, ali na kraju je samo jedna ekipa opravdala svoju reputaciju. Barça je slavila s uvjerljivih 3-0 i zadala domaćinu težak poraz na istom mjestu gdje je prošle sedmice izbacio Inter i izborio četvrtfinale Lige prvaka.

Katalonci su očekivano dominirali u posjedu, ali su ga ovoga puta i vrlo efektivno koristili. Poveli su u 38. minuti kada je João Félix zapaprio bivšem klubu i zaradio zvižduke Metropolitana. Da će ovo biti vrlo loša Atléticova noć potvrdila je 47. kada je Robert Lewandowski u svom stilu pogodio iz vrlo teške pozicije za 2-0.

Sol na ranu dodao je mladi Fermín López koji je zabio glavom u 65. i praktički riješio utakmicu. Xavi, koji nije na klupi dočekao kraj utakmice zbog dva žuta kartona, izmjenama je zatvorio utakmicu u posljednjih 20-ak minuta zadržavši kontrolu.

Pa ipak, Atlético nije odigrao grozno, barem ne u napadu. Marc-André ter Stegen bio je sjajan skupivši nekoliko vrhunskih obrana; pogotovo se isticala dvostruka u drugom poluvremenu, kada je obranio jako opasne udarce Antoineu Griezmannu i Memphisu Depayu.

Barcelona je tako nastavila sa sjajnom formom otkako je Xavi najavio da napušta trenersku poziciju na kraju sezone. Možda je to bila samo motivacijska taktika? U svakom slučaju, dobiti Diega Simeonea u Madridu s tri gola razlike jako je impresivno.