Ultimate magazine theme for WordPress.

Remi Konjuha i Slobode u kantonalnom derbiju | RTVTK

0 1

U kantonalnom derbiju 16. kola Premijer lige BiH, rukometaši Konjuha i Slobode remizirali su 33:33. Tim iz Živinica bio je bolji protivnik u prvom poluvremenu. U nekoliko navarata su imali plus 3, a na odmor se otišlo pri vodstvu Konjuha 17:15.

Imali su izabranici Davora Kadića sredinom drugog poluvremena i prednost od 5 pogodaka razlike. Tuzlanski tim odličnom igrom u završnici susreta uspio je preokrenuti rezultat 33:32, no crveno-crni nisu došli do nove gostujuće pobjede, Konjuh je uspio izjednačiti.

Najefikasniji u redovima domaćeg tima su bili Buinenko, Bosić i Selimović sa po 6 golova, dok su se u redovima Slobode istakli Milkunić sa sedam i Suhonjić sa 5 pogodaka.

Sloboda će u narednom kolu u Mejdanu dočekati ekipu Maglaja, dok će Konjuh ugostiti Krivaju. Upravo sa ekipom Krivaje crveno-crni će u srijedu odigrati zaostali meč 15. kola domaćeg prvenstva